O nás

Rodinná firma ALBA CR spol. s r.o. patří již několik desetiletí mezi nejvýznamnější tuzemské společnosti v oboru výroby a velkoobchodního prodeje kancelářského sedacího nábytku. Počátky vývoje technologií a pracovních postupů pro uvedený sortiment se datují do roku 1996 a od té doby ALBA CR prodělala dynamický rozvoj své produktové palety i výrobních kapacit.

Již od úvodních fází činnosti firmy, v podnikatelsky neukotvených a složitých 90. letech minulého století, byl hybnou silou celého vývoje majitel firmy, pan Milan Laube, který dnes úspěšnou firmu vybudoval takříkajíc „od píky“. Opíral se při tom o zkušenosti nabyté během své předchozí činnosti v nábytkářské branži. Postupem doby se k managementu společnosti připojil i otec majitele, pan František Laube, jehož zkušenosti přispívají k stabilnímu pozitivnímu vývoji firmy dodnes. Oba pánové jsou ve firmě činní již více než dvě desítky let. Kromě pánů Milana a Františka Laubeových se ve společnosti dlouhodobě angažují i další členové jejich rodiny.

V rámci regionu patří firma ALBA CR k významným zaměstnavatelům výrobních a kancelářských pracovních sil, čímž přispívá k ekonomickému rozvoji oblasti. Nízká fluktuace zaměstnanců společnosti podtrhuje rodinný charakter firmy ALBA CR – ti nejvytrvalejší zde pracují již více, než 20 let.

Společnost se sídlem v okrese Praha-východ v obci Škvorec má v současné době kromě mateřského závodu ještě dvě prosperující pobočky v České republice, které jsou situovány do nejvýznamnějších moravských měst, do Brna a do Ostravy. Škvorecký mateřský závod a obě pobočky zabezpečují dodávky výrobků a zákaznický servis pro maloobchod jak v tuzemsku, tak i v dalších zemích EU. O slovenské zákazníky pak pečuje sesterská firma ALBA SR, s.r.o. se sídlem v obci Bučany, nacházející se v blízkosti Trnavy v západní části Slovenské republiky.

Výrobní kapacity má firma ALBA ve svém sídle ve středočeské obci Škvorec, a dále postupem času a v rámci hledání dalších možností rozvoje firmy přibyly výrobní prostory v Ostravě a ve slovenských Bučanech. V oblasti nákupu spolupracuje ALBA CR s celou řadou tuzemských i zahraničních renomovaných výrobců komponentů a subdodavatelů vstupních materiálů, kteří musí splňovat vysoké nároky na kvalitu.

František Laube, Milan Laube

Začátky firmy ALBA CR spol. s r.o. provázela orientace na výrobu a prodej kancelářských židlí a křesel střední a nižší třídy a do povědomí klientely se společnost dostala jako značka cenově příznivého kancelářského sezení. Postupem doby však, spolu s dynamickým nárůstem poptávky po produkci společnosti ALBA CR a ruku v ruce s rozvojem jejích technologických, výrobních a personálních kapacit rozšířila firma svoji orientaci mimo jiné i směrem ke špičkovým designovým produktům. Filozofií společnosti ALBA CR je uspokojit zákazníky orientující se v různé míře na priority zahrnující kvalitní řemeslné zpracování, prvotřídní materiály, variabilnost produktů, ergonomická kritéria, moderní design i odpovídající cenu.

Stručnou představu o rozdělení sortimentu podává následující přehled:

  • kancelářské židle a kancelářská křesla vyšší třídy - kolekce EMPIRE
  • kancelářské židle a kancelářská křesla nižší a střední třídy - kolekce KLASIK
  • designové židle a křesla vhodná k nejrůznějším typům užití - kolekce DESIGN
  • židle a křesla pro použití ve zdravotnickém sektoru - kolekce MEDICAL
  • dětské výškově nastavitelné „rostoucí“ židle a stoly - kolekce FUXO
  • doplňky k uvedenému sortimentu - katalog DOPLŇKY

Certifikat 9001 CJ_recertifikace 2020 Certifikat 14001 CJ_recertifikace 2020 Certifikat 45001 CJ_2020

jsme členem


Zavrit